kolmapäev

Matkal

Õpikud said õpitud ja vihikud täis vihutud - aeg on minna klassist välja!
Täna haarasime ilusal ilmal sabast, lükkasime võileiva seljakotti ning asusime matkateele. 
Meie reisisihiks oli Alu mõis, kuhu hakkasime kulgema vaiksemaid jalakäijate teid pidi. Teel olles tuletasime meelde õpitud puid ja põõsaid, kuulasime hääli ja tundsime lõhnu (loodusõpetus). 
Et suurema grupiga liikumine alati aeganõudvam on, rääkisime kohe ka õigest tee ületamisest ja õigel pool teed käimisest ning kohe seda ka rakendasime (liiklusõpetus).
Mõisas ootas meid ees juba onu Olev, kes peale lühikest tutvustuskõnet lahkesti mõisas ekskursiooni läbi viis. 
Kõndisime läbi põnevate nimedega ruumide, kus kuulasime onu Olevi jutustatud legende ning ka ajaloolisi fakte nii mõisa, kui seal elanud mõisarahva kohta (eesti keel ja ajalugu). Mõisa lugu kuulates saime teada ka mis aastal mõis sellesse piirkonda rajati ning mis aastal ehitati tollane härrastehoone. Nii saime ka arvutada, kui palju aastaid tagasi see juhtus (matemaatika).
Põnevad olid ka pildid mõisa algusaastatest ning hilisemast renoveerimisest.
Kokku õnnestus meil käia viiel korrusel nii härraste treppi pidi kui ka teenijate treppi mööda. Kõige kõrgemale korrusele ronisime aga juba tänapäevase metallist keerdtrepi kaudu. See oli väike puhkeruum, mille akendest paistis võrratu vaade kaugustesse ning seintel uhkeldasid nii põdrasarved, kui huvitavad maalid. Viimaste kunstniku Eugen Sterpu Alu mõisa suur maal asus all NATO-toas ning pakkus kõigile suurt huvi (kunstiõpetus).
Peale ekskursiooni härrastemajas tegime me tiiru ka ümber mõisa. Sealt leidsime me eest põneva loo ja saatusega mälestussamba vabadussõjas langenute auks. Kuulasime lugu, lugesime sambalt sinna kirjutatud märkmeid ning arutlesime läbi ajaloo muutunud inimeste mõtete ja väärtuste üle.
Märkamatult oli aga aeg sinnamaani jõudnud, et ekskursioon oli läbi saanud ning oligi õige hetk korraldada väike, aga väga oodatud piknik. See, et õues süües on toit alati maitsvam, ei ole vast kellelegi üllatuseks.
Peale pikniku tegimeveel siin-seal mõned pildid ning siis sättisime juba rõõmsalt tagasiteele. Oli olnud vahva ja ka õpetlik päev.
Ent kui midagi lõpeb, on alati oodata millegi uue algust... ;)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar