laupäev

Nukuteatripäev Hagudis

Juba mitmeid aastaid tähistatakse Hagudi Põhikoolis kevadist nukuteatripäeva. Sel päeval on koolimaja uksed avatud kõigile pisikestele teatrihuvilistele nii lava ees kui laval.
Ka meie otsustasime sellel pidulikul veerandi viimasel  päeval, võtta ette reis Hagudisse, et nautida toredaid etendusi ning näidelda ka ise.
Bussiga kohale jõudes, ootas meid ees juba alati rõõmsameelne Hagudi kooli direktor Rein Voorel, kes meie suure ja sädistava seltskonna isalikult koolimajja juhatas.
Teatripäeva juhatas sisse direktori  tervituskõne ning siis avanesid uksed imelisse teatrimaailma.
Vahvale päevale tegi algust Nukuteatri näitleja Mihkel Tikerpalu põnevate Vepsa muinasjuttudega. Kuulsime, kuidas eit ja taat hirmutasid uksetagust koletist, kuidas nad kahekesi katusel kaalikat kasvatasid ning kuidas taat eite leinates ja itkejaid otsides metsloomadelt petta sai.
Vaheajal oli võimalus tutvuda koolimajaga, mängida saalis ning uudistada ja valida endale nukuteatri plakateid või teavikuid.
Peale vaheaega jätkusid etendused juba erinevate koolide esituses. Iga kool sai loosiga endale esinemisjärjekorra ning meie etteaste oligi juba teine.
Sel korral esinesime lõbusa looga jäneseperest ja proua Lehmast. Lõbus lugu pani publiku itsitama ning etendus õnnestus suurepäraselt.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar