laupäev

Tallinnas ekskursioonil

8.oktoobril sõitsime klassiga meie esimesele ekskursioonile Tallinna. Kogunesime hommikul bussiootele kooli fuajeesse, kõigil hoolega mütsid, kindad kaasas ja moonakotike käeotsas või seljas. Õhus rippus elevus ja ootus pika sõidu ees. Ja nii algas meie põnev päev.
Bussisõit kulges mõlemas suunas ilma eriliste viperusteta. Olime turvavöödega korralikult istmete küljes kinni ning ühtegi kehva enesetunnet buss meil ei tekitanud. Seevastu rõõmsat vadinat jätkus kauemaks.
Tallinnas külastasime kõigepealt Lastekirjanduse Keskust, kus üks väga lahke ja jutukas tädi viis meiega läbi mitmeid tähtede- ja häälikutemänge ning jutustas ka ühe vahva muinasjutu. Lõpuks sai igaüks ka tähestikust ühe loositud tähe ära värvida.
Loodusmuuseumis oli meil metsatund. Tutvusime erinevate loomade ning taimedega meie metsadest, õppisime nende nimesid ning saime teada väga huvitavaid fakte nende kohta. Põnevust tekitas ka lakupuu, mille otstarve ja kasutamine sai selgeks peale hoolikat kuulamist. Kas mäletad, mis see on?
Lisaks Eesti loomadele tutvusime põgusalt ka maailma teistes paikades elutsevate loomadega - oli see siis jääkaru või mõõkvaal, kõik näisid otsekui elavat. Suurt elevust pakkus ka hooajaline näitus "Tempo ja rütm", kus oli palju nii kuulata, käega katsuda kui silmaga mõõta.
Elamusterohke päev jättis kõigile meeldiva mälestuse, mis selgelt väljendus küsimuses - Millal me jälle lähme?


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar