teisipäev

Esimese veerandi viimased tegemised

Kui esimene klass tundub alles tibatillukese sammuna selles pikas targaks saamise teekonnal, siis nüüdseks on meil sellest kukesammust juba esimesed varbajäljed jäädvustatud. Oleme edukalt läbinud esimese veerandi, saanud jupp maad targemaks, suuremaks, osavamaks ja teinud lisaks ka palju põnevat ning meeldejäävat. Ka oma viimasel nädalal leidsime me õppimise kõrvalt aega koguda teadmisi mitte raamatukaante vahelt, vaid ikka jalga ukse vahelt sisse libistades.
Meie teisipäevased külalised olid Paidest Europagari leivatehasest. Kuulsime leiva saamislugu alates viljaseemnest ning lõpuks saime tulemust ka ise maitsta. Saime teada, millistest viljadest tehakse saia, leiba või sepikut ning uurisime seemneid, mida neile lisada saab. Kõigi lemmikuks kuulutati sel korral seemnesepik.


Kolmapäeval jõudsime me aga Rapla Keskraamatukokku, kus meid oli juba uksel ootamas raamatukogutädi Ingrid. Tema juhendamisel kõndisime me läbi terve maja ning saime teada, et raamatukogu ei olegi ainult ühel korrusel, vaid läbi terve maja. Põnevust pakkus nii lugemissaal, arvutituba, kui lastenurk. Lasteosakonnas saime teada, et ka seal on raamatud kindlas järjekorras riiulitele paigutatud ning lugeja peab seda korda ka hoidma. Enne veel, kui igaüks sai voli raamatukogus ka iseseisvalt riiulite vahel ringi uudistada, kuulasime me ühe toreda loo raamatust "Mina küll ei karda". Nii mõnigi meis leidis endale raamatu, mida varsti laenutama tulla, kui raamatukogukaart tehtud saab. See oli üks igavesti põnev õppekäik!
Ja lõpuks jõudiski kätte meie kaua ja kaunikesti oodatud pidulik veerandilõpu aktus. Kuigi pooled meist ei saanud sellel osaleda, vaid olid sel hetkel kas kontserdil, võistlustel või kodus haiged, esines esimeste klasside ansambel ning lõpuks ka ühendkoor ;)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar