kolmapäev

Matkal

Täna käisime klassiga esimesel matkal otsimas looduses sügise märke.
Matka alustasime juba päris varakult ning selleks kogunesime kooli võimla juures. Tujud olid kõigil super head ning ilm oli samuti nagu tellitud.
Meie tee kulges piki promenaadi terviserajani, kus tegime pikema peatuse väikeses metsaonnis. Teel olles märkasime muutusi looduses, mille sügis endaga kaasa on toonud, samuti kuulasime, tundsime lõhna ning katsusime loodust: vares ja rasvatihane on metsas veel valjud seletajad, jalakal on lehed karedad nii pealt kui alt, kask ei lähegi punaseks jne. Ja küsimusi sadas nagu rahet.
Juttu jätkus ka - ja tore, et nendegagi, kelle nimi veel enne hästi meelde ei tulnud. Nii hakkame võtma vaikselt oma nägu ja kasvama kokku.
Kooli tagasi jõudes, oli enamus seltskonnast küll väsinud, kuid kui järgmises tunnis matkast kokkuvõtet tegime, nõuti juba uut matka.
Ja mõningad killudki sellest päevast:
Kui rasvatihaseid lendamas nähes jutt ka nende talvisele toitmisele jõudis, teatas Juku, et tema küll pekki tihastele panna ei saa - ema sööb ise kõik peki ju ära!
Peale matka tuletasime klassis meelde, milliseid loomi meil õnnestus kohata. Tulid meelde pardid, konnad, varesed, tigu, rasvatihased ja ämblik. Juku rõõmsalt: ja surnud hiir! - Aga nii ta ju oligi...:)
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar